^ Powrót
facebook

W lipcu 2019 r. przypada 200 rocznica  podpisania Protokołu Bohumińskiego, aktu prawnego systematyzującego kompleksową regulację rzeki Odry uznawanego za początek procesu programowej rozbudowy Nadodrza. W związku z tym tegoroczne MOE koncentruje się na kulturze. W jego trakcie uczestnicy wezmą udział w warsztatach teatralnych, wystawimy teatralną sztukę kajakową inspirowaną sceną podpisania Protokołu Bohumińskiego. Czekają nas koncerty, pokazy, warsztaty taneczne (szczegóły w załączonym regulaminie oraz plakacie).

W sobotnie dzień Klub Meander zwiedzał meandry Małej Panwi na odcinku Brusiek - Pusta Kuźnica. Katowanie zwałkowe zgodnie zostało określone jako udane.

To piąta edycja Meander Orient Express, ale w zmienionej formule. Pierwsze dwa spływy przeznaczone były dla mniej lub bardziej doświadczonych wodniaków, miały charakter współzawodnictwa. Od trzech lat Klub Kajakowy Meander, działający przy LKS Chałupki, zaprasza na weekend dzieci, które z różnych powodów nie będą miały możliwości spędzenia gdzie indziej wakacji.

Zeszła sobota była bardzo pracowita. Rano sprzątaliśmy Naszą kochaną Odrę. Na odcinku od Chałupek do Zabełkowa udało się znaleźć kilka opon, leżak, stary kajak, stertę butelek i setki worków foliowych.
Pozostała część ekipy zajęła się siedzibą klubu. Wykonali kawał dobrej roboty: uszczelniony został dach, wymienione rynny, zamontowana zmywarka i skoszone zostało sporo m2 traw - nie sposób wszystkiego wymienić . 

14.04.2018 zapaleńcy spotkali się w Miejscowości Brusiek by powalczyć na Małej Panwi powalonej drzewami. Pogoda dopisała wiec pełni zapału ruszyliśmy w drogę. Świetna zabawa, świetny trening. Polecamy ;)